Silent Hill 2 oficjalnie. Remake pojawi się na PS5 oraz PC

Silent Hill 2

Koniec plotek i domysłów. Koniec zastanawiania się, czy firma Konami wróci do tworzenia gier. Koniec z rozmyślaniem o serii Silent Hill. W końcu zaprezentowano nam to, na co od lat wszyscy czekaliśmy. Remake Silent Hill 2 stał się faktem. Odpowiada za niego polskie studio Bloober Team, które ściśle współpracuje z japońską firmą. Wiemy, że tytuł trafi najpierw na PlayStation 5 oraz PC (Steam), w późniejszej kolejności — prawdopodobnie rok od premiery, produkcja trafi na inne platformy. Niestety, nie znamy dokładnej daty.

Czy nowy Silent Hill 2 spełni oczekiwania?

Na ten moment ciężko ocenić. Poznaliśmy dopiero pierwszy — oficjalny — element całej układanki. Wiele osób nie wierzy, że deweloper z Polski będzie w stanie dostarczyć remake, na którego oczekują fani. Zaprezentowane materiały to jedynie przedsmak tego, co ostatecznie będziemy mogli sprawdzić. Nie ukrywam, że nie mogę doczekać się tej gry. Oryginał wywarł na mnie ogromne wrażenie, a w świecie gier jest uznawany za kultowy, a nawet legendarny.

Poniżej znajdziecie kilka interesujących faktów związanych z nową wersją Silent Hill 2.

 • Masahiro Ito oraz Akira Yamaoka ściśle współpracują z Bloober Team,
 • zupełnie nowe podejście do oprawy audio i efektów dźwiękowych,
 • Lead Directorem projektu jest Mateusz Lenart,
 • kamera została umieszczona za ramieniem, a sam gameplay doczekał się modernizacji względem oryginału.
 • Remake Silent Hill 2 na pierwszym materiale

  Wersja podczas wydarzenia Konami była w dość słabej jakości, więc warto ocenić cały materiał w 4K. Miejmy nadzieję, że to dopiero początek i nowe informacji będą spływać regularnie. Teraz można się cieszyć, że marka wstaje z kolan, a sam remake to nie jedynym projekt związany z serią. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

  Avatar photo
  Cześć! Mam na imię Artur i uwielbiam gry wideo niezależnie od platformy. Mimo 30 lat na karku cały czas sprawiają mi radość i liczę, że to się nie zmieni.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  Scroll to top