Xbox – gry na obecną generację podrożeją

Przecenione gry Xbox

Podwyżki zdają się być nieuchronne, z każdej strony słyszymy, że wszystko drożeje. Wcześniej Sony, Ubisoft oraz Take Two Interactive ogłosiły, że nowe tytuły będą kosztowały więcej, obwiniając za podwyżkę złożoność i koszty produkcji nowych gier. Teraz także i Microsoft zamierza podnieść ceny gier tworzonych przez swoje studia na konsolę Xbox z poziomu $60 do $70.

Ma to dotyczyć gier tworzonych na obecną generację konsol, a więc Forza Motorsport, Redfall czy Starfield będą już kosztowały więcej. Natomiast rzecznik Microsoftu przypomniał, że te same tytuły będą dostępne w usłudze Game Pass od dnia premiery.

Gry drożeją, a jak sam Xbox?

Phil Spencer, dyrektor generalny Xbox Gaming, już wcześniej przygotowywał nas na to ogłoszenie. Opowiadał, że nie mogą utrzymywać niższych cen na zawsze, ale nie podniosą ich przed końcem roku. Na razie nie wiadomo jednak, czy podwyżka będzie dotyczyła tylko cen gier. Nie wspominano natomiast ani słowem ceny konsol Xbox Series X i S. Natomiast Sony podniosło zarówno ceny gier, jak i ceny konsol, więc obawy graczy mogą być uzasadnione.

Choć podwyżki zawsze są nieprzyjemną niespodzianką, tak przynajmniej możemy mieć pewność, że subskrypcja Xbox Game Pass zapewni dostęp do tych samych gier za ułamek pełnej ceny. Gorzej, że zapewne i Game Pass prędzej czy później podrożeje.

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top