Poradnik Yes Your Grace, czyli jak być królem

Zanim zobaczyłem napisy końcowe, musiałem kilka razy rozpoczynać zabawę od początku, nie radziłem sobie, a moje wybory były błędne i przynosiły same niekorzyści. Dziś postanowiłem dać kilka rad początkującym władcom, abyście nie musieli męczyć się tak jak ja. Oto mały ooradnik Yes Your Grace.

Pożyczki są dobre

W prawdziwym życiu pakowanie się w kredyty i długi to nie jest najlepszy pomysł, jednak w Yes Your Grace sprawa ma się zupełnie odwrotnie. Zazwyczaj, kiedy pojawia się bankier, świadczy to, że już niedługo mogą nas czekać spore wydatki, warto więc skorzystać z jego pomocy. Szczególnie że pierwsza zapomoga jest bezzwrotna.

Gra nie ma systemu moralności.

Tak naprawdę musimy dbać tylko o trzy wskaźniki, ilość złota, zasobów oraz zadowolenie mieszkańców. W jaki sposób pozyskamy te dobra, nie ma dla gry znaczenia. Podczas przygody będziemy mieli okazję kilka razy wejść w niezbyt legalne interesy. Nie jest to najbardziej szlachetne, ale zapewni nam potrzebny zastrzyk zasobów, których na początku zawsze brakuje.

poradnik yes your grace

Koniecznie sprawdźcie naszą recenzję Yes Your Grace

Tak naprawdę to produkcja liniowa

Przekonany o tym, że każda moja bardziej odważna decyzja popsuje mi w jakiś sposób doświadczenie i, pomimo że mamy wpływ na wiele zdarzeń i tego, kto przeżyje, a kto nie. Tak, pewne elementy historii są niezmienne i, mimo że zawsze jesteśmy krok od katastrofy, tytuł zawsze daje nam szansę, aby się uratować i odkuć.

Nie można pomóc wszystkim

Tak jak i w życiu, wszystkim nie dogodzimy. Trzeba wybierać jakie korzyści są dla nas dobre i przede wszystkim opłacalne. Czasami lepiej komuś odmówić, bo następna propozycja może okazać się korzystniejsza. Wszystko zależy od naszego osądu, bo nie jesteśmy w stanie przewidzieć konsekwencji naszych działań. Czasami jednak warto postawić na swoim i po prostu żądać więcej.

mały poradnik yes your grace

Niech twoje jednostki wezmą się do roboty

Podczas gry, będziemy mieli do dyspozycji kilka specjalnych jednostek. Te będziemy mogli wysyłać na misje i warto z tego korzystać, bardzo często. Głównie dlatego, że nie raz mogą przynieść nam dodatkowe złoto lub zapasy. Jeśli chodzi o problemy poddanych, to podczas audiencji często da się je rozwiązać odpowiednią sumą pieniędzy lub zasobów.

Bądź elastyczny, jeśli chodzi o sytuacje

Tutaj wspominam o kolejnej mechanice, nie raz dostaniemy propozycję zamiany naszego złota na żywność i na odwrót. Warto z tej możliwości korzystać, przewidując, co może nam się przydać lub gdy akurat potrzebujemy rozbudować nasz zamek, a brakuje nam gotówki, za to mamy sporo żywności. Trzeba być elastycznym no i zazwyczaj taka wymiana się opłaca.

Powodzenia w byciu dobrym władcą

Mam nadzieję, że te kilka prostych porad pomoże Wam w Waszej podróży i sprawi, że będzie Wam łatwiej. W końcu nikt nie rodzi się królem, nim trzeba się po prostu stać.

Avatar photo
Jakub, człowiek, dla którego nigdy nie ma problemu. Próbował już w życiu wszystkiego: aktorstwa, żonglowania, gotowania, pisanie to jego najnowsza pasja, w której ma nadzieje się spełnić. Gra od kiedy pamięta, na początku na komputerze, później głównie na konsolach. Fan nietuzinkowych produkcji z kraju kwitnącej wiśni. Uwielbia wszelkiej maści komiksy o superbohaterach. Zawsze powtarza, że nie liczy klatek woli po prostu grać.

1 Comments

  1. […] 67,60 PLN Xcom 2 Collection – 62,70 PLN Yes, Your Grace – 27,52 PLN | Recenzja | Poradnik Yesterday Origins – 7,97 PLN Yooka-Laylee And The Impossible Lair – 30,00 […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top