Jak Apex Legends sprawdza się na Nintendo Switch?

Zaryzykuję stwierdzenie, że byłem jedną z niewielu osób, które autentycznie czekały na port Apex Legends na hybrydową konsolę Nintendo. Oczywiście z powodu swojego przenośnego charakteru. Spróbuję więc odpowiedzieć na kilka prostych pytań.

apex legends switch mecz

Czy Apex na Switcha ma sens?

To pytanie zadaje sobie pewnie wielu graczy. Za port odpowiada jak zwykle niezawodne Panic Button!, które ma już na koncie masę portów na Switcha. Oczywiście, oprawa została odpowiednio przycięta, a liczba klatek zablokowana na 30 fps. Wszyscy spodziewali się tego, że nie będzie tak dobrze, jak na konsolach Sony czy Microsoft. Jednak internet po premierze tytułu wybuchł, określając, że produkcja jest niegrywalna. Wydawać by się mogło, że z miejsca to wszystko przekreśla ten tytuł zarówno dla graczy hardkorowych, jak i niedzielnych. Jednak prawda jak to zwykle bywa leży pośrodku.

apex legends switch pojedynek

Jak się w to gra?

Jeśli ktoś ostatnie parę lat spędził pod kamieniem, to spieszę, z wyjaśnieniem, że Apex Legends to gra z gatunku Battle Royale stworzona przez studio Respawn Entertainment, twórcę takich tytułów jak Titanfall czy Jedi: Fallen Order. W grze bierze udział 60 graczy podzielonych na zespoły po 3 osoby, ostatnia drużyna, która pozostanie przy życiu, wygrywa. Całość rozgrywa się na wielkiej różnorodnej mapie, która z czasem zmniejsza swój obszar gry.

apex legends switch wygrana

Zrzut za 3..2..1..

Skoro mamy to z głowy i wiemy już, że Apex na Switcha działa, oraz na czym polega, to przejdźmy dalej. Napiszę Wam, jak mi się grało a grało się po prostu świetnie. Pomimo tych wszystkich mankamentów, tytuł nic nie stracił ze swojej dynamiki czy tzw. feelingu strzelania, który w grach Respawn jest nie do pobicia. Rozmyta grafika przestaje przeszkadzać, a nawet zaryzykuję stwierdzenie, że pomaga. Musimy być ciągle czujni i wypatrywać najmniejszego ruchu. Szczególnie jeśli ktoś tak jak ja, chciał przed snem, zagrać kilka meczów leżąc już w łóżku.

Nawet podczas rozgrywki z innymi platformami nie odniosłem wrażenia, że byłem mniej skuteczny, a nawet co zabawne na Switchu szło mi lepiej niż na mojej głównej platformie, jaką było PlayStation 4. Framerate również, pomimo że zablokowany na 30 klatach, był stały i nie sprawiał, że bawiłem się gorzej.

apex legends switch mistrz

W podróży sprawdza się świetnie

Apex na Switcha nigdy nie miał konkurować z innymi wersjami, a raczej być kolejną platformą, na której możemy doświadczać gry. Raczej nie ma ambicji, aby zagościć na salonach jako definitywna wersja do ogrywania na turniejach, ale też nie taki był cel. Jeśli w Waszym życiu jest wciąż mało Battle Royale, to wersja na Nintendo Switch może być dobrą alternatywą. Uważam, to za świetny pomysł, aby w podróży pograć i aż szkoda, że do Switcha nie można zamontować karty SIM, aby dostęp do internetu był nieco łatwiejszy.

Avatar photo
Jakub, człowiek, dla którego nigdy nie ma problemu. Próbował już w życiu wszystkiego: aktorstwa, żonglowania, gotowania, pisanie to jego najnowsza pasja, w której ma nadzieje się spełnić. Gra od kiedy pamięta, na początku na komputerze, później głównie na konsolach. Fan nietuzinkowych produkcji z kraju kwitnącej wiśni. Uwielbia wszelkiej maści komiksy o superbohaterach. Zawsze powtarza, że nie liczy klatek woli po prostu grać.

1 Comments

  1. […] Sprawdź Apex Legends na Nintendo Switch! […]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top