Lipiec 2022 w Games with Gold – poznaliśmy rozpiskę

games with gold xbox logo

Umówmy się, przygotowany przez Microsoft zestaw gier na lipiec w Games with Gold nie jest czymś, co z miejsca przyciągnie uwagę mainstreamowego gracza. Jest przynajmniej różnorodnie, bo poza klasycznym ciachu-ciachu, znalazło się tu także miejsce dla łamigłówki, tycoona i gry fotograficznej.

Beasts of Maravilla Island (XSX/XBO)

https://www.youtube.com/embed/z9cTP1aK4yM

Okazuje się, że nie trzeba mieć konsoli Nintendo, by móc popstrykać fotki dziwacznym zwierzakom. Banana Bird Studios postanowiło bowiem, że czas najwyższy, by każdy z nas mógł mieć Pokemon Snap w domu, czego efektem stało się Beasts of Maravilla Island. Zamysł na rozgrywkę jest niemalże identyczny. Ot, eksplorujemy tytułową wyspę i robimy zdjęcia napotkanym zwierzętom, podążając przy tym za wskazówkami z dziennika naszego dziadka.

Beasts of Maravilla Island zadebiutowało w 2021 roku i spotkało się z umiarkowanie ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 61% na OpenCritic. Grę będzie można przypisać do konta od 1 do 31 lipca.

Photo Mode na przestrzeni lat

Relicta (XSX/XBO)

https://www.youtube.com/embed/4sB4F0GPblk

Przykra sprawa, utknęliście na Księżycu. Ale hej, nie taki diabeł straszny, jak go malują, bo okazuje się, że nasz ziemski satelita pełen jest licznych, opartych na fizyce łamigłówek, przybliżających Relictę do takich produkcji jak Portal oraz The Turing Test. Wszystko to z XXII-wieczną intrygą polityczną w tle.

Relicta zadebiutowało w 2020 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 75% na OpenCritic. Grę będzie można przypisać do konta od 16 lipca do 15 sierpnia.

Thrillville: Off the Rails (XSX/XBO/X360)

https://www.youtube.com/embed/UH4ATqeN03U

Jeżeli ostatnio czuliście głód wrażeń i emocji, a w Waszych głowach co rusz pojawia się myśl o kolejnym już uruchomieniu RollerCoaster Tycoon, to Microsoft przygotował dla Was całkiem niezłe rozwiązanie zastępcze. Thrillville: Off the Rails to bowiem całkiem niezły tycoon, polegający na budowie zwariowanych i nierzadko równie niebezpiecznych kolejek górskich. Wprawdzie oprawa mocno trąci już myszką, ale nie na tyle, by znacząco przeszkadzać w zabawie.

Thrillville: Off the Rails zadebiutowało w 2007 roku i spotkało się z ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 73% na Metacritic. Grę będzie można przypisać do konta od 1 do 15 lipca.

Torchlight (XSX/XBO/X360)

https://www.youtube.com/embed/ghQBj6Gfn10

Młodzi mogą już tego nie pamiętać, ale był taki czas, kiedy gatunek hack’n’slashów pozbawiony był króla. Wtedy też niemalże znikąd pojawił się Torchlight, który dał ulgę fanom Diablo, tak bardzo spragnionych trzeciej odsłony. Nic dziwnego, tytuł ten oferował szybką, intuicyjną i nad wyraz kolorową rozgrywkę, aczkolwiek wyłącznie dla pojedynczego gracza.

Torchlight zadebiutowało w 2009 roku i spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 83% na Metacritic. Grę będzie można przypisać do konta od 16 do 31 lipca.

Sprawdź też lipcową ofertę PlayStation Plus!

Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Scroll to top