Resident Evil Showcase 10.20.2022 – najważniejsze informacje

Resident Evil Showcase

Za nami Resident Evil Showcase (którego całość możecie obejrzeć tu), na który z pewnością wyczekiwali liczni fani marki. Oczywiście, główną atrakcją wieczoru miały być ogłoszenia dotyczące nadchodzącego remake’u Resident Evil 4. Osobiście jestem bardzo zainteresowany tym tytułem, bo to pierwsza część serii, w którą grałem. Czy warto było czekać na nowe informacje?

Resident Evil 4 gameplay i nowy zwiastun

Mogliśmy zobaczyć nareszcie fragmenty rozgrywki z nadchodzącej gry. Wygląda to znakomicie, ale widać też, że w grze pojawią się nowe mechaniki, których wcześniej nie uświadczyliśmy.

Dowiedzieliśmy się także, że gra wyjdzie na konsole PS4 i PS5, Xbox X|S oraz na PC za pośrednictwem platformy Steam. Ciekawostką jest to, że kupując wersję na PS4 upgrade do cyfrowej wersji na PS5 jest bezpłatny.

Resident Evil 4 Remake dostępny będzie w wersji podstawowej, a także Deluxe Edition i Collectors Edition. Dodatkowo za zamówienia przedpremierowe dostępne będą dla graczy drobne bonusy, a gracze PlayStation dodatkowo otrzymają mini-soundtrack z gry.

Zawartość edycji Resident Evil 4 Deluxe Edition

zawartość Resident Evil 4 Collector's Edition

Resident Evil Showcase: co jeszcze?

Samo wydarzenie zostało otwarte wywiadem z twórcami, którzy opowiadali o nadchodzących dodatkach do Resident Evil Village. Mowa tutaj o wcześniej zapowiedzianych Shadows of Rose, The Mercenaries oraz 3rd Person Perspective. Wszystkie te aktualizacje mają być dostępne już 28.10.2022 r. 60-cio minutowa wersja demo gry z perspektywą trzeciej osoby jest już dostępna.

Reszta informacji w skrócie:

  • Early Access Re:Verse – darmowego dodatku do RE: Village – 24.10.
  • RE: Village będzie dostępne na komputerach Mac
  • Resident Evil cloud na Switchu – 28.10 RE: Village, 11.11 RE2, 18.11 RE3, 16.12 RE7

Odświeżone informacje

Z racji na to, że wydarzenie opóźniło się o pół godziny, przypomniano zwiastuny następujących produkcji:

I co myślicie?

Opóźnienie pokazu było nieco irytujące, ale genialny zwiastun Exoprimal mi to nieco osłodził. I o ile wszystkie ogłoszenia dotyczące Resident Evil: Village niezbyt mnie dotyczą, bo w tytuł nie grałem, tak nowe informacje o Resident Evil 4 Remake bardzo mnie ucieszyły. A Was?

Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top