Serial The Last of Us od HBO już jest!

Grafika promocyjna serialu The Last of Us. Tył dwójki postaci, nastoletniej dziewczynki w różowej bluzie z plecakiem na ramieniu oraz mężczyzny w dżinsowej kurtce, którzy wpatrują się we wrak samolotu znajdujący się na pobliskim wzgórzu.

Kiedyś na podstawie gier powstawało pełno nijakich filmów. Teraz z kolei zaczęto częściej sięgać po seriale. Mieliśmy już Halo, mieliśmy Resident Evil, a teraz czas na chyba jak dotąd najgłośniejszy i najbardziej wyczekiwany serial przez fanów: The Last of Us od HBO. Dzisiaj, to jest 16.01.2023, w aplikacji HBO MAX powinien być już dostępny pierwszy odcinek serialu. Dla widzów preferujących bardziej tradycyjną formę konsumowania serialu na kanale HBO w telewizji pojawi się on o 20:10.

Serial The Last of Us od HBO zbiera pochwały

Podobno jest na co czekać, sądząc po ocenach, które już zdążyły pojawić się w Internecie. Zarówno Pedro Pascal, grający Joela, jak i Bella Ramsey w roli Ellie zbierają niemal tylko i wyłącznie pochwały. Sam serial chwali się za wykonanie i wierność wirtualnemu pierwowzorowi. I choć niektóre wątki zmieniono lub rozszerzono, tak wszelkie zmiany podobno są zachowane w duchu serialu.

(…) to nie jest kropka w kropkę, wierna co do linijki dialogu adaptacja gry. Neil [Druckmann, przyp. red.], Craig [Mazin] i zespół produkcyjny skorzystali z okazji, by wpleść nowe postacie, wątki i lokacje – tylko tam, gdzie czuli, że to zgodne z duchem postaci i świata, z “duszą” The Last of Us”. Czasami zrobiono to, aby rozszerzyć idee ledwie muśnięte w grach, albo by lepiej pasowały do odcinkowej struktury serialu.

– możemy przeczytać we wpisie na oficjalnym blogu PlayStation.

Serial składa się z dziewięciu odcinków, które emitowane będą co tydzień. Na razie nie mamy potwierdzenia co do potencjalnej kontynuacji. Natomiast twórcy sugerowali, że ewentualny drugi sezon zamierzają opierać o drugą część gry, bez niepotrzebnych fillerów i odejść od gier.


Koniecznie sprawdźcie naszą recenzję pierwszego odcinka serialu The Last of Us od HBO!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top