Titanfall 2 dostał znienacka dużą aktualizację.

Titanfall 2

No dobrze, zachowajmy spokój. To, że Respawn nagle, po latach ciszy i skupianiu się na Apex Legends, dodał znaczącą aktualizację do Titanfall 2, jeszcze niczego nie oznacza. Fakt, Titanfall 2 to jedna z moich ulubionych gier, niedoceniony kwiat gamingu, który nie miał okazji rozkwitnąć przez niezrozumiałe posunięcia wydawnictwa. Ogromnie mnie więc cieszy, że gra doczekała się po tak długiej przerwie aktualizacji. Choć w tym roku przechodziłem ją ponownie, wydaje mi się, że to dobra pora, aby gra znowu zagościła na moim dysku twardym.

Niespodziewana aktualizacja do Titanfall 2… czy to tylko tyle?

Sama w sobie aktualizacja, o której donosi GamesRadar.com, jest ogromną nowiną. Nie dość, że rozwiązuje ona problemy z serwerami, które trawiły grę od lat. Gracze zauważyli także, że znane dotychczas exploity, czyli błędy bądź dziury, które mogły być wykorzystywane na korzyść graczy, zostały załatane, a w ich miejscu można znaleźć pluszaka Nessie, czyli maskotkę z Apex Legends. Krążą także pogłoski o nowym trybie gry o nazwie Attack on Titan, choć nie znalazłem o nim więcej informacji. Chyba faktycznie czas ponownie zainstalować grę.

Gracze marzą o kontynuacji

Nie można jednak rzucić niespodziewanej aktualizacji kultowego tytułu wygłodniałym graczom i nie oczekiwać, że powrócą pogłoski o kontynuacji serii. Już w zeszłym roku znaleziono ogłoszenie o pracę, sugerujące, że Respawn Entertainment pracuje nad grą strzelanką dla jednego gracza. Raczej nie mieliśmy powodów podejrzewać, że chodzi o Titanfall 3. Natomiast gracze zauważyli też, że w opisie najnowszego sezonu Apex Legends znalazł sie poniższy fragment:

Odbiór transmisji… Obiekt: Nessie…

1394521200

1477638000

1549267200

Ktoś wpadł na to, że powyższe liczby to unixowe znaczniki czasu, a odpowiadają one kolejno datom permier Titanfall, Titanfall 2 oraz Apex Legends. Tyle, i tylko tyle, wystarczyło graczom, by znowu zaczęli marzyć o trzeciej części gry. Choć czasami dochodzi do bardziej absurdalnych teorii:

“Wysłuchajcie mnie. Mam powody wierzyć, że to nie jest zwyczajny klip. frozenfroh (użytkownik Twittera, który umieścił klip z gry w trybie sieciowym TF2, dop. red.) jest Narrative Designerem w Respawn. Dlaczego zaczął teraz grać w Titanfall 2? Może planuje zaprojektować nową grę z serii Titanfall i robi research. Pierwsza mapa pokazana na klipie to Forwardbase Kodai. Jedna z pierwszych map Titanfall 2, służącej testom technologicznym. Mocno przypomina ona misję z kampanii The Beacon. To tu BT powiedział ‘Zaufaj mi’. Może frozenfroh mówi nam, byśmy mu zaufali. Ja wierzę, całym sercem, frozen. Słyszę cię.”


Jeżeli podobał Wam się materiał, to koniecznie dajcie znać na X (dawny Twitter), naszym Discordzie lub Fediverse. Jesteśmy też dostępni w Google News!


Avatar photo
Czołem, na imię mam Kamil! Kocham gry miłością bez wzajemności, ale staram się nie brać ich za bardzo na poważnie. Najlepiej czuję się w taktycznych strzelankach, ale chętnie próbuję wszystkiego, co się da. Odkąd tylko pamiętam, zawsze chciałem pisać o grach, a tutaj mogę nareszcie spełniać to marzenie.
Scroll to top