Wielki powrót Hugo, czyli z wizytą na Wyspie Wulkanicznej

Hugo zaliczył ostatnią emisję w 2009 roku. Czy jest jeszcze jakakolwiek szansa na powrót?

Moi drodzy – RETROSTRZAŁ powraca, i to prawdopodobnie z największym projektem, jaki zobaczycie ode mnie w tym roku. Od bardzo dawna marzyłem o przygotowaniu materiału dotyczącego historii Hugo. Program swego czasu podbił całą Polskę szturmem i tysiące dzieci marzyło , aby dodzwonić się do telewizji i zagrać o komputer multimedialny.

A jak przystało na porządny odcinek o historii Hugo, gościmy w nim samego… Hugo! Tak naprawdę jest ich dwóch! Andrzej Niemirski oraz Mariusz Czajka przez lata 2000-2009 podkładali głos małemu trollowi, którego pokochała niegdyś cała Polska.

Wraz z nimi są niemalże wszyscy prowadzący programu w Polsce, czyli duet Wojtka Asińskiego i Andrzeja Krucza – duet, który był wizytówką Polsatu przez ponad pierwsze 10 lat jego funkcjonowania, a także Piotrek Galus, który od 2005 roku z Mariuszem Czajką przejął stery w niedzielne poranki na Polsacie.

Z obsadą rozmawiamy o początkach show w Polsce, ale wspominamy też rozwijającą się telewizję Polsat. Omawiamy kulisy programu, a także gry, w którą mogliście zagrać na antenie. Wraz z małym trollem uczymy się lepić lepieje, by w końcu wspomnieć trasy koncertowe. Dyskutujemy też o całym dziedzictwie, jaki Hugo zostawił na polskiej popkulturze.


Poprzedni materiał: Historia serii Burnout

Moim marzeniem zawsze było mówić i pisać o grach. Z zazdrością patrzyłem na redaktorów wielkich gazet oraz Hypera, dlatego teraz robię wszystko by być jak moi idole. Choć moim konikiem są wyścigi i platformówki, staram się coraz częściej wychodzić z giereczkowej strefy komfortu.
Scroll to top