Insurmountable i XCOM 2 za darmo w Epic Games Store

XCOM 2 za darmo - grafika główna

Wystarczy wam już tych gier? Nie? To świetnie się składa, bo przez najbliższy tydzień Epic Games rozdaje Insurmountable i XCOM 2 za darmo w Epic Games Store. Nie da się nie zauważyć, że będzie to świetna okazja do poćwiczenia swojego zmysłu taktycznego, bowiem obie produkcje opierają się na rozważnym planowaniu swoich kolejnych ruchów.

Insurmountable


Twórcom Insurmountable zdecydowanie nie można odmówić kreatywności, bo choć motyw wspinaczki w grach przewija się bardzo często, to rzadko kiedy stanowi on wyzwanie nie zręcznościowe, a taktyczne. W grze ByteRockers’ Games akcję obserwujemy w rzucie izometrycznym, a – jakby tego było mało – po złożonej z heksów planszy poruszać będziemy się kolejnymi kliknięciami myszy. Na graczy czeka nie lada przeprawa, bo do pokonania mamy aż cztery góry, pełne generowanych losowo wydarzeń. Toteż przyda wam się nie tylko umiejętność planowania swojej trasy, ale też adaptacji do napotkanych warunków. Uważajcie tylko, by nie spaść, bo Insurmountable to w głębi duszy roguelike.

Insurmountable zadebiutowało w 2021 roku i spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 80% na OpenCritic.

XCOM 2


Każdy kto spędził dziesiątki godzin, odpierając inwazję kosmitów w kapitalnym XCOM: Enemy Unknown z 2012 roku, może poczuć się odrobinę oszukanym. Okazuje się bowiem, że próżny był jego trud – ufoki zwyciężyły, a ludzkość dość szybko została zredukowana do garstki próbujących przetrwać rebeliantów. I bardzo, kurde, dobrze, bo XCOM 2 to gra na tyle dobra, że zagłada ludzkości w zamian za możliwość rozegrania w niej kilku partyjek wydaje się być ofertą stulecia. Żarty żartami, ale najnowsza jak do tej pory odsłona tej wiekowej już serii gier taktycznych rozwija formułę “oryginału”, poprawiając niemalże wszystko to, co wówczas nie zagrało.

XCOM 2 zadebiutowało w 2016 roku i spotkało się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony krytyków, osiągając średnią 87% na OpenCritic.

Insurmountable i XCOM 2 za darmo odebrać można będzie do 21 kwietnia do 17:00, kiedy to udostępnione zostaną kolejne darmowe produkcje – Amensia: Rebirth i Riverbond.

Avatar photo
Moim ulubionym kolorem jest zielony, ale akceptuję też niebieski i czerwony. Choć preferuję siedzenie na kanapie, nie wzgardzę nawet taboretem. Staram się bowiem nie ograniczać i grać we wszystko, na wszystkim. Pasję do grania z radością łączę ze swoją drugą miłością – pisaniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Scroll to top