Dreamhack StarCraft 2 Masters Winter 2021: Finały sezonu – półfinał i finał

Dreamhack StarCraft 2 Masters

Nadszedł dzień, na który wszyscy fani StarCrafta 2 ostatnio wyczekiwali. Finały ostatniego wielkiego turnieju w tym roku, jakim jest Dreamhack StarCraft 2 Masters Winter, w którym to zwycięzca ma zagwarantowany udział w Mistrzostwach Świata podczas IEM Katowice 2022.

Maru (T) vs Clem (T) – Bo5 (3:0) – Dreamhack StarCraft 2 Masters

2000 Atmospheres LE

Pierwszą mapą pierwszego półfinału Dreamhack Starcraft 2 Masters Winter, pomiędzy Maru a Clemem była 2000 Atmospheres LE. Obydwaj gracze postanowili postawić na standardowe otwarcia, gdzie pojawiły się Reapery oraz Heliony. Zdecydowanym agresorem na pierwszej mapie był Maru, ciągle zalewając Clema jednostkami.

https://www.twitch.tv/videos/1205331774?t=0h1m42s

Proszę oglądać od 1 minuty

Berlingrad LE

Drugą mapą była Berlingrad LE, na której ponownie mogliśmy zobaczyć standardowe otwarcie u obydwu zawodników. Różnicą względem pierwszej mapy była zagrana defensywna mina ze strony Maru, która spełniła swoje zadanie. Tym razem to Clem przejął inicjatywę, próbując w ten sposób jakoś podejść swojego przeciwnika.

Proszę oglądać od 10 minuty

Hardwire LE

Hardwire LE była trzecią mapą, gdzie żaden z graczy nie zdecydował się na cheese/all-ina. Ponownie ujrzeliśmy standardowe otwarcia ze strony obu zawodników z Reaperami i Helionami ze strony Clema, natomiast po stronie Maru były Marines i Cyclony będące odpowiedzią na to, co widział podczas zwiadu Reaperem. Trzeba przyznać, że Clem starał się wielokrotnie podejść swojego przeciwnika.

Proszę oglądać od 21 minuty

Rogue (Z) vs Scarlett (Z) – Bo5 (3:2) – Dreamhack StarCraft 2 Masters

Blackburn LE

Pierwszą mapą drugiego półfinału była Blackburn LE, gdzie już od samego początku mieliśmy przyjemność oglądać zaskakujące zagranie po obu stronach. Mianowicie zarówno Scarlett, jak i Rogue postanowili załóżyć pierwszą ekspansję na złotych minerałach sugerującą agresywne zagrania po obu stronach w postaci Zerglingów oraz Banelingów.

Proszę oglądać od 58 minuty

2000 Atmospheres LE

2000 Atmospheres byłą drugą mapą i tutaj build ordery po obu stronach były tym razem standardowe.Przynajmniej jeśli chodzi o kolejność budynków, bo jeśli chodzi o armię, to Rogue postanowił zagrać all-ina.

Proszę oglądać od 1 godziny i 8 minuty

Curious Minds LE

Trzecią mapą była Curious Minds LE i tym razem to Scarlett będzie prezentowała agresywną rozgrywkę. Grając Spawning Pool, przed naturalną ekspansją, celem wymuszenia produkcji Zerglingów ze strony Rogue. Dzięki temu udało się jej, przejąć inicjatywę, oraz kontrolę mapy. W ten sposób zamknęła Koreańczyka na dwóch bazach.

Proszę oglądać od 1 godziny i 17 minuty

Berlingrad LE

Berlingrad LE będące czwartą mapą, ponownie jak przypadku poprzedniej rozgrywki przyniosła nam wczesną agresję w postaci 12 Spawning Poola. Różnica polega na tym, że tym razem wykonuje go Rogue wobec Scarlett. Stawiając w ten sposób wszystko na jedną kartę allinując przeciwniczkę. Czy mu się to udało?

Proszę oglądać od 1 godziny i 29 minuty

Glittering Ashes LE

Piątą i ostatnią mapą drugiego półfinału była Glittering Ashes LE, na której to początek prezentował się dość standardowo. O ile we wczesnym etapie gry, nie widzieliśmy za bardzo agresji ze strony graczy. Tak w mid-game Rogue postanowił zaatakować masą Roachy, na które Scarlett nie do końca była przygotowana.

Proszę oglądać od 1 godziny i 36 minuty

Maru (T) vs Rogue (Z) – Bo7 (4:2) – Dreamhack Starcraft 2 Masters

2000 Atmospheres LE

Pierwszą mapą finału Dreamhack StarCraft 2 Masters Winter była 2000 Atmospheres, gdzie spotkało się dwóch Koreańczyków. Zarówno po stronie Rogue, jak i Maru mogliśmy zobaczyć standardowe build ordery dla tego match-upu. Reaper Expand ze strony Terrana, natomiast po stronie Zerga ujrzeliśmy szybkie 3 bazy. Początkowo inicjatywę przejmował Maru, próbując harrasować ekonomię przy użyciu Helionów oraz Cloak Banshee. Odpowiedzią na to zagranie były Mutaliski, którymi był w stanie zadawać ogromne obrażenia.

Proszę oglądać od 2 godziny i 20 minuty

Curious Minds LE

Curious Minds LE jest drugą mapą finałowego meczu zimowej edycji Dreamhack StarCraft 2 Masters. Maru postanowił zmienić swój build order, stawiając tym razem trzy Baraki, dzięki którym mógł robić równocześnie ulepszenia do Marines. Dając mu w ten sposób możliwość harrasu. Odpowiedzią Rogue na to zagranie było dostawienie Baneling Nest oraz odbudowa Królowych. Pozwoliło mu to wyjść z kontrą.

Proszę oglądać od 2 godziny i 31 minuty

Berlingrad LE

Trzecią mapą finału Dreamhack StarCraft 2 Masters, była Berlingrad LE, na której to ponownie mogliśmy zobaczyć standardowe otwarcie ze strony Rogue. Natomiast Maru postanowił zagrać dwubazowego pusha polegającego na użyciu Hellatów przy wsparciu Medivaców. Przez macro grę obserwowaliśmy ciągłą agresję w wykonaniu zarówno Terrana, jak i Zerga. Poskutkowało to wspaniałym widowiskiem, które możecie obejrzeć na VOD.

Proszę oglądać od 2 godziny i 42 minuty

Hardwire LE

Hardwire LE jest to już czwarta mapa, w której to gracze zdecydowali się ponownie na typowe ekonomiczne build ordery. Oczywiście po założeniu naturalnej ekspansji Maru próbował desantować Rogue, którego Królowe tylko czekały na moment, kiedy będą mogły go zestrzelić. Niemniej wciąż próbując wywrzeć presję na swoim przeciwniku. Chciał wyprowadzić w ten sposób potężny dwubazowy atak na co odpowiedzią Rogue była kontra w linie minerałów Terrana.

Proszę oglądać od 3 godziny

Blackburn LE

Kolejną, a zarazem piątą mapą była Blackburn LE, która w założeniu jest dedykowana dłuższym grom. Rogue zdecydował się na naturalną ekspansję przed Spawning Poolem, co jest zagraniem typowym dla tego Match-upu. Natomiast Maru zdecydował się na agresywniejsze otwarcie z Hellbatami, jak to miało miejsce w poprzedniej mapie. Został odparty przez Zerga bez najmniejszego problemu. Dzięki temu mógł przejść w Mutalisk Baneling, pozwalający mu na wymiany wojskiem z Terranem.

Proszę oglądać od 3 godziny i 34 minuty

Glittering Ashes LE

Glittering Ashes LE jest szóstą finałową mapą zimowej edycji Dreamhack StarCraft 2 Masters, na której zawodnicy zagrali ponownie standardową rozbudowę bazy we wczesnym etapie gry. Nie oszczędzając się w dalszej rozgrywce, gdzie Maru starał się cały czas utrzymać inicjatywę. Nacierając MMM-sami (Marines Marauder Medivac), dzięki czemu był w stanie przez moment negować jedną z ekspansji Zerga. Zyskał w ten sposób przewagę na mapie.

Proszę oglądać od 3 godziny i 54 minuty

Podsumowanie półfinałów i finału.

Cała faza pucharowa pokazała nam ciekawe i emocjonujące spotkania. To, co jednak zobaczyliśmy podczas półfinałów oraz finału, sprawiło na pewno, że niejednemu fanowi StarCrafta serce zabiło o wiele mocniej niż zwykle. Było to spowodowane ogromną dawką emocji podczas oglądania fantastycznych spotkań na najwyższym poziomie gdzie tak naprawdę nie było już jednostronnych spotkań, tutaj mógł wygrać dosłownie każdy. Zwycięzcą turnieju jednak okazał się Maru, grający rasą Terran. Prezentujący nie tylko ogromne umiejętności, ale również świetną formę. Na drugim miejscu znalazł się Rogue, pokazujący nietuzinkowe zagrania Zergów, które na pewno pojawią się na Ladderze w najbliższym czasie. Trzecie miejsce należy do Scarlett, która była o włos od pokonania Rogue. Czwarte należy do jednego z najlepszych niekoreańskich Terran Clema. Podsumowania pozostałych faz turnieju znajdziecie tutaj: Grupa A, Grupa B, Grupa C, Grupa D, Ćwierćfinały.

Avatar photo
Pasjonat gier komputerowych od najmłodszych lat, pamiętający czasy ZX-Spectrum i C64. Wieloletni fan gier spod stajni Blizzarda. Najbardziej lubi oglądać rozgrywki esportowe Starcrafta.
Scroll to top